Niech się dzieje, niech dzieje się, co chce :)

Dziś notka zupełnie nie związana ze scrapbookingiem, za to mocno osobista :) W zasadzie wyłącznie dla mnie – na pamiątkę.

Kiedy kilka dni temu moja przyjaciółka Magda zaproponowała, żebyśmy z okazji moich imienin wybrały się do Opery Leśnej na musical “Metro”, pomyślałam “jasne, czemu nie”. Pamiętałam, że widziałam kiedyś ten spektakl w telewizji (internet twierdzi, że był to prawdopodobnie rok 1994) i w zasadzie nic poza tym. Gdzieś z tyłu głowy rozbrzmiewała mi jedna z piosenek, ale to naprawdę wszystko.
Ciekawa byłam kto teraz gra główne role i czy całość została jakoś uwspółcześniona. Ciekawa byłam również jak ogląda się takie przedstawienie na deskach Opery Leśnej i generalnie – nastawiałam się na miły wieczór.

Czytaj dalej...»

Summer time 2014

Dziś mam dla Was całkiem świeżutki scrap przygotowany we współpracy ze sklepem scrapki.pl.
Moje lato w tym roku obfituje w przeróżne wydarzenia – ogromna ilość pracy, zamieszanie na wszelkich możliwych frontach, bezsenne noce, kreatywne zmagania, ciekawe wydarzenia, fajni ludzie. Dużo się wokół mnie dzieje, a ja biegnę i biegnę i nie ukrywam, że z utęsknieniem myślę już o wciąż zbyt odległym urlopie :)
Ta praca to zlepek różnych wspomnień upamiętnionych na instagramowych fotkach. Skrót wydarzeń i skojarzeń upamiętniony na letnich papierach i dodatkach :)

Today I’d like to show you my latest layout (created yesterday ;) ) made for scrapki.pl DT.
Summer time this year is a very busy time for me – a lot of work, a lot of changes, sleepless nights, creative struggles, interesting events, amazing people. There’s a lot of things going on around me and I have to admit – I’m a little bit tired and I’m waiting for a vacation ;)
This layout is inspired mostly by my instagram photos. Just a headline of memories and associations preserved on the summer papers and embellishments :)

Czytaj dalej...»

Freedom / Jestem szelestem ;)

Dziś mam dla Was nową i ekscytującą wiadomość – na blogu Mixed Media Place zaczynamy nowe muzyczne wyzwanie. Inspirować nas będą piosenki… Cóż, chyba nikogo nie zdziwi fakt, że jestem tym wyzwaniem zachwycona?
Kiedy po raz pierwszy dowiedziałyśmy się, która piosenka będzie nas inspirować jako pierwsza, nie obyło się bez wspólnych wirtualnych tańców (Kasia, Eliza :* ) i opowieści o tym, kto się bardziej kochał w George’u Michaelu w latach 90-tych.
No ja się w nim kochałam na pewno!

It’s time for another inspirational challenge on Mixed Media Place blog. We have something new and exciting for you – inspiration by music. Well – it’s sounds just perfect for me :) And I can tell you this – when our DT heard for the first time which song will be the first – we had a little on-line dance party going on with Kasia and Eliza combined with the stories about, who was more in love with George Michael back in the 90′s.
Well – I was in love with him for sure ;)

Piosenka “Freedom” to jedna z tych piosenek, z którymi czuję się bardzo mocno związana. Po pierwsze po prostu nie umiem nie tańczyć, gdy ją słyszę – nogi same zaczynają się ruszać. Ale jednocześnie bardzo istotny jest tekst. Dla mnie to piosenka o zmianach, o dojrzewaniu, o wolności (w tym wolności wyborów). Piosenka o tym, że nie ma nic złego w zmienianiu swojego życia, w walce o własną niezależność, w szukaniu prawdy o sobie.

“Freedom” by George Michael is just one of these songs which are really connected to my life. Every time I hear it I start do dance. I just can’t stop myself :) But at the same time – I really like the lyrics. It’s a song about changes, about being more mature, about freedom of choices. It’s ok to change our life, it’s ok to fight for our independence, it’s ok to try to find out who you really are.

Czytaj dalej...»

Sea of emotions

Jak minął Wam weekend? Mnie bardzo miło, mimo natłoku obowiązków, udało mi się wyrwać kilka chwil na cieszenie się urokami miasta w sezonie. Gdańskie centrum w okresie letnim jednocześnie kocham i nienawidzę :) Tyle atrakcji na wyciągnięcie ręki, klimat wypoczynku, zabawy i wakacji. A z drugiej strony trochę narzekam pod nosem, gdy w drodze do pracy co kawałek potykam się o wyluzowanych turystów, którzy zazwyczaj poruszają się w sposób zupełnie niekontrolowany i nieprzewidywalny ;)

Ale nie o tym miała być dziś mowa :)

Dziś mam dla Was mediową ramkę na blejtramie. Inspirowałam się moimi ostatnio ulubionymi produktami – maskami Tima Holtza, mgiełkami Lindy’s Stamp Gang i kolekcją UHK Gallery “Naval Treaty” :)
Jak na dziewczynę znad morza przystało – dobrze się czuję w morskich klimatach! Tym razem zainspirował mnie napis wycięty z jednego z papierów – “Swimming in a sea of emotions”. Napis wprost wymarzony dla mnie!

A jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, o tym jak powstawała ta praca, oraz dlaczego uwielbiam maski Tima Holtza – zapraszam na blog sklepu scrapki.pl :)

How was your weekend? Mine was really fun. Even though I have a lot of work lately, I had a chance to spend some time with friends and to enjoy summer in the city ;) My city – Gdańsk is quite popular in a summer time and I can tell you – living in the heart of the city is something I love and hate at the same time! So much going on, so many places to go to, streets are full of the interesting people ;) But from the other hand – it’s really annoying when I’m going to work and every few steps I bump into some tourists, who are walking in a very random way ;)

But that’s a story for another occassion ;)

Today I’d like to show you a mixed-media canvas I made recently. Inspired by the products I really like – Tim Holtz stencils, Lindy’s Stamp Gang mists and UHK Gallery “Naval Treaty” collection :)
I live on the coast of Poland, so nautical designs are close to my heart. This time my biggest inspiration were the words from one of the papers “Swimming in a sea of emotions” :) That’s just perfect for me!

And if you want to know more about how I made this piece and why I love Tim Holtz stencils – feel free to visit scrapki.pl blog :)

Czytaj dalej...»

I need you around

Tak się akurat złożyło, że w ostatnim czasie miałam kilka okazji do rozmyślania nad swoją kreatywną przygodą. Jak się zmieniała, dokąd zmierza itp. Kolejne lata mijają, a ja nie potrafię z całkowitą pewnością powiedzieć, jakie są moje ulubione prace, produkty czy techniki. To się po prostu zmienia :)
Z papierem zaczęło się od kartek i innych prostych prac, potem przyszły scrapy, potem zabawa w mixed-media :) Co jakiś czas pojawiają się nowe produkty, którymi się zachwycam (papierowe kwiaty, różnego rodzaju mgiełki, wykrojniki, maski, PanPastele, ostatnio wszystkie te urocze karteczki do “project life” – to tylko mała część mojej listy) i czuję potrzebę wypróbowania, testowania nowych technik, uczenia się czegoś nowego :)
Nic dziwnego, że mój styl wciąż się troszkę zmienia… Choć z drugiej strony wydaje mi się, że mój prawdziwy styl – moje estetyczne wyczucie pozostaje to samo :)

W ostatnich tygodniach znów sporo eksperymentuję ze scrapami. Używam na nich coraz więcej technik, które do tej pory używałam głównie na blejtramach i panelach malarskich. Dużo czasu poświęcam na zabawę z papierem bazowym – stemple, PanPastele, farby, maski, medium żelowe, mgiełki itp. Później większość tej pracy zakrywam papierem i innymi dodatkami… Ale tak naprawdę to dla mnie chyba mieszanka idealna – połączenie moich dwóch kreatywnych ścieżek – jako scraperki i jako osoby mixed-mediującej :)

Lately I’ve been thinking a little about my creative adventure. Years are passing by and I still find it hard to tell what are my most favourite techniques, products or types of works. I started from cards and very simple works, then started scrapbooking adventure, then came the mixed-media stuff ;) From time to time there are some new products which I fell in love with (paper flowers, mists, die cuts, stencils, PanPastels, lately all kind of “project life” cards – the list could be much longer ;) ) and I feel the urge to try many of them, to expand my techniques, to learn new things :)
No wonder that my style in constantly changing. But from the other hand – I think my real style – my estetic feeling is still the same :)

For the last few weeks I’m experimenting with layouts a lot. I try to engage many techniques I’ve been using on canvas panels. I’m playing with a background a lot – with PanPastels, stamps, paints, stencils, gel medium, mists and so on. Later I cover most of it with paper and embellishments, but I really like the results. For me it’s a perfect combination of my two artistic paths – as a scrapbooker and as a mixed-media artist ;)

Czytaj dalej...»
Strona 1 z 1051234567203040Ostatnia »
Copyright © Dandelion by Pexeto